Srpen 2009

Suchý 2009

18. srpna 2009 v 20:05 | Silva |  Členské schůze
Tímto bych Vás chtěla pozvat na první členskou schůzi našeho sdružení, která se bude konat dne 29.8.2009 v 18,00 hod. v chatové osadě v obci Suchý v okrese Blansko.

Program:
1. Přijetí členů sdružení
2. Seznámení členů s cíly sdružení
3. Volba představenstva a předsedy sdružení

Radhošť 2009

18. srpna 2009 v 19:51 | Silva |  Výlety
Výlet na Radhošť a ke kapli sv. Cyrila a Metoděje, který se konal 4.7.2009, byl naším dalším turistickým počinem. Oproti původnímu plánu se teta Maňa bohužel nezúčastnil, ale i tak jsme byli početnou skupinou. Túru zvládli i kojenci v kočárku.
Cesta nás vedla k lanovce, která byla milým zpestřením, a dále přes Pustevny po hřebeni k soše pohanského boha Radegasta. U hotelu jsme na chvíli spočnuli a občerstvili se a pokračovali k sousoší sv. Cyrila a Metoděje a ke kapli. Putování zpestřovala moje maličkost čtením nejen pověstí, přičemž jsme se u sousoší sv. Cyrila a Metoděje dozvěděli, který že je to ten mladší...
Od kaple jsme se již vydali do údolí a po červené turistické značce došlapali až do Rožnova pod Radhoštěm, kde jsme náš výlet ukončili.


Pozvánka na Radhošť 2009

18. srpna 2009 v 19:30 | Silva |  Výlety
Výlet na Radhošť u příležitosti CYRILOMETODĚJSKé POUti na radhošti
4.7.2009Tímto bych Vás chtěla pozvat na pěší výlet, který je nápadem tety Mani, aby zavzpomínala na své dětství.


Sraz účastníků je v 9,00 hod. na vlakovém nádraží v Osíčku. Pojedeme autama do Frenštátu.

V 11,00 hod. jede lanovka na Pustevny.

Pak půjdeme po modré turistické trase v délce 4 km na Radhošť a ke kapli sv. Cyrila a Metoděje.

Z Radhoště budeme pokračovat po červené turistické trase v délce 8 km dolů do Rožnova.

Z Rožnova pojedeme autobusem zpátky do Frenštátu k autům. Nebo řidiči s tetou Janou.

Předpokládaný návrat do Osíčka je v podvečerních hodinách.
Dobrou náladu, pití a pláštěnky sebouJavorník květen 2009

16. srpna 2009 v 12:44 | Dana |  Výlety
Tradiční výšlap na Kelčský Javorník

Dne 9. května 2009 se uskutečnil již 3. ročník Tradičního výšlapu na Kelčský Javorník. Sraz účastníků byl v deset hodin u lípy u železničního přejezdu v Příkazech. Organizátorkou této akce byla paní Dana Walterová. Kromě jejího příbuzenstva (rodiny Navrátilovy z Osíčka, Pitrunovy z Kelče, Ryškovy z Bystřice, Sýkorovy z Kunovic a Zimákovy z Hrachovce) se tohoto turistického počinu zúčastnila i rodina Horníkova z Osíčka, celkem 24 chůze chtivých lidí včetně dětí.
Právě pro mladší generaci bylo u Čertových kamenů přichystáno vyprávění strašidelného příběhu s morálním ponaučením a překvapení v podobě hledání ukrytého pokladu.
Na vrcholu čekalo na turisty oblíbené opékání špekáčků a v Hotelu Zubříč zmrzlinový pohár a vtipný pan číšník. Výšlap byl ukončen opět u lípy v podvečerních hodinách.
Další, tentokrát již. 4. ročník, se uskuteční druhou květnovou sobotu roku 2010, a jste na něj všichni srdečně zváni. Sraz účastníků bude opět u lípy v 10,00 hod.